Drukarki kart plastikowych – ciekawe modele od Evolis

Wybór drukarki kart plastikowych może być równie czasochłonny, co zdecydowanie się na konkretną kasę lub drukarkę rejestrującą. Dlatego postanowiliśmy przygotować wpis, który przynajmniej części przedsiębiorców powinien nieco ułatwić to zadanie 😉 A zajmiemy się dziś dwiema drukarkami produkowanymi przez Evolis. Czym wyróżniają się modele Zenius i Primacy?

Ogólnie o drukarkach kart

Na początku warto omówić najważniejsze parametry i funkcje drukarek kart plastikowych. Innymi słowy, wskazać te cechy, na które trzeba zwrócić uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego urządzenia. Podstawowym ogniwem tego typu technologii jest z pewnością mechanizm drukujący. Od jego pracy w dużej mierze zależy to, jak konkretny model sprawdzi się w przedsiębiorstwie. Ponadto, znaczenie mogą też mieć obsługiwane interfejsy komunikacyjne. Zazwyczaj bowiem drukarka karta plastikowych jest wdrażana w rozwiązaniu systemowym dla firmy, gdzie współpracuje z innymi technologiami. Niekiedy warto również rozważyć zamówienie urządzenia z dodatkowymi akcesoriami.

Evolis Zenius

Drukarka kart plastikowych Evolis

Jaką funkcjonalność oferuje ta elegancka drukarka? Obecny w niej mechanizm pozwala na szybkie wystawianie kart plastikowych – zarówno w trybie monochromatycznym, jak i kolorowym. Natomiast rozdzielczość pracy wynosi tutaj aż 300 dpi. Co więcej, Evolis Zenius zapewnia drukowanie w standardzie „edge to edge”. W praktyce oznacza to, że urządzenie umieszcza wysokiej jakości treści na całej powierzchni karty (bez pozostawiania zbędnych ramek).

Model Zenius standardowo obsługuje popularny interfejs komunikacyjny USB. Za pomocą tego portu urządzenie można połączyć np. z komputerem stacjonarnym, laptopem lub terminalem komputerowym. Jednakże, drukarka marki Evolis jest także dostępna w wersji wyposażonej w interfejs Ethernet. A warto pamiętać, że wspomniany port umożliwia płynną wymianę danych w sieci LAN. Ponadto, w przypadku tego urządzenia można sięgnąć po różne rozszerzenia. Drukarka Evolis Zenius jest bowiem dostępna z koderem kart magnetycznych, stacją elektronicznych kart stykowych lub koderem elektronicznych kart zbliżeniowych. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby omawiany tutaj model dostosować do oczekiwań konkretnej działalności.

Evolis Primacy

Drukarka kart plastikowych Evolis

W tej drukarce kart plastikowych złącze Ethernet jest dostępne w standardzie. Evolis Primacy już na starcie zaoferuje więc płynną komunikację z innymi elementami systemu w ramach sieci LAN. Ponadto, urządzenie pracuje w trybie monochromatycznym lub kolorowym, z wysoką rozdzielczością 300 dpi, umieszczając nadruk na jednej stronie albo nawet obydwu (opcjonalnie). W tym modelu udogodnieniem dla użytkownika jest także obecność podajnika i odbiornika na 100 kart. Zdecydowanie ułatwia to wykonywanie obowiązków firmowych.

Osobną kwestią jest to, że drukarka Primacy zapewnia korzystanie z wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych o nazwie Evolis High Trust. I co najważniejsze, ich wymiana w urządzeniu nie jest skomplikowana. Co więcej, funkcjami tego urządzenia można zarządzać przy zastosowaniu praktycznego oprogramowania komputerowego Evolis Premium Suite. Wspomniany program pozwala m.in. na przygotowywanie treści, które następnie zostaną wydrukowane na kartach plastikowych.