Novitus HD II Online – nowoczesna drukarka fiskalna do systemu sprzedaży

W przypadku wdrożenia drukarki fiskalnej w firmie zawsze należy myśleć także o innych elementach rozwiązania systemowego. Takie urządzenie musi bowiem współpracować zarówno z komputerem, jak i oprogramowaniem sprzedażowym. Na rynku są jednak dostępne drukarki rejestrujące, które dzięki swojej funkcjonalności ułatwiają zaaranżowanie firmowego systemu. Takim modelem jest np. HD II Online marki Novitus. Co jeszcze zapewnia urządzenie od polskiego producenta technologii sprzedaży?

Jak przebiega współpraca drukarki Novitus z komputerem i oprogramowaniem?

Skoro dzisiejszy artykuł zaczęliśmy od kwestii związanych z systemami sprzedaży, prezentację drukarki fiskalnej Novitus HD II Online również warto zacząć od możliwości komunikacyjnych tego urządzenia. Wspomniany model polskiego producenta zapewnia bowiem różne sposoby współpracy z innymi rozwiązaniami technologicznymi. W standardowej konfiguracji do dyspozycji użytkownika są popularne złącza komunikacyjne: USB, Ethernet oraz RS-232 (x 2). Dzięki temu drukarka fiskalna Novitus już na starcie oferuje wybór portu, który posłuży do współpracy z firmowym komputerem.

Model HD II Online gwarantuje także zgodność z popularnymi programami sprzedażowymi i sprzedażowo-magazynowymi dla firm. Jest to możliwe dzięki obsłudze różnorodnych protokołów komunikacyjnych. Ponadto, drukarka od Novitus posiada funkcję tunelowania transmisji pomiędzy portami komunikacyjnymi. A to z kolei zapewnia podłączenie dodatkowych urządzeń peryferyjnych, np. czytnika kodów kreskowych.

Różne interfejsy, także do transmisji danych do CRK

Współpraca z innymi elementami rozwiązania systemowego to tylko jedno z zagadnień, o którym warto wspomnieć w kontekście możliwości komunikacyjnych tego urządzenia. Drukarka Novitus HD II Online zapewnia także wybór sposobu transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas. W standardowej wersji urządzenie będzie przesyłało wymagane informacje po podłączeniu do firmowej sieci LAN, czyli przez port Ethernet. Model HD II Online można jednak rozbudować o dodatkowe interfejsy komunikacyjne – modem GSM (wymagający dodatkowo zastosowania karty SIM) lub moduł Wi-Fi. Łatwo więc zgadnąć, że w takich konfiguracjach drukarka od Novitus zagwarantuje również bezprzewodowe przekazywanie danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Ponadto, wśród akcesoriów do tego urządzenia rejestrującego znajduje się m.in. zewnętrzny moduł komunikacyjny Bluetooth. A w tym przypadku dodatkowy interfejs w Novitus HD II Online zagwarantuje przede wszystkim bezprzewodową łączność z innymi elementami rozwiązania systemowego, np. z komputerem lub tabletem.

Duża baza PLU i wysokie parametry mechanizmu drukującego

Jeszcze co najmniej dwie cechy tej drukarki fiskalnej zasługują na podkreślenie. Po pierwsze, Novitus HD II Online zapewnia obsługę maksymalnie 1 000 000 pozycji towarowych, które użytkownik skonfiguruje w swoim oprogramowaniu sprzedażowym. Urządzenie sprawdzi się więc nawet w firmach posiadających bardzo dużą ofertę produktów bądź usług. Po drugie, model HD II Online został wyposażony w wysokiej klasy mechanizm drukujący Citizen CT-S601. Technologia ta zapewnia wiele korzyści – szybkie emitowanie dokumentów (z prędkością do 54 linii tekstu na sekundę), łatwy montaż papieru termicznego oraz obsługę rolki o szerokości 57 lub 80 mm. Warto też dodać, że Novitus HD II Online drukuje paragony fiskalne z precyzyjnymi nazwami produktów bądź usług – o długości do 60 znaków (wraz z maksymalnie 3 dodatkowymi liniami opisu).

Kolorowy ekran i 2 warianty konstrukcyjne

Wybór odpowiedniego interfejsu komunikacyjnego do współpracy z Centralnym Repozytorium Kas to nie jedyne, co można określić przy zamawianiu drukarki fiskalnej HD II Online. Urządzenie marki Novitus występuje też w 2 różnych wariantach konstrukcyjnych – standardowym, z ekranem umieszczonym na tzw. chorągiewce, albo z wolnostojącym wyświetlaczem, który jest zamontowany na wysięgniku. W związku z tym, model HD II Online można w prosty sposób dopasować do stanowiska obsługi klientów w firmie. Ponadto, w obydwu wariantach konstrukcyjnych do dyspozycji użytkownika będzie kolorowy ekran TFT o wielkości 4,3”, który może wyświetlać nie tylko grafiki, ale także filmy, np. animowane powitania lub nawet spoty reklamowe.