Czym cechują się mobilne drukarki fiskalne online?

Drukarki rejestrującej online w wydaniu mobilnym nie są żadną nowością na rynku technologii sprzedaży. Urządzenia tego typu pojawiły się w ofertach producentów i dystrybutorów już na początku funkcjonowania w Polsce nowego systemu fiskalizacji. Zazwyczaj jednak poświęca się im mniej uwagi, niż modelom stacjonarnym. A mobilne drukarki fiskalne online są przecież pełnoprawnymi rozwiązaniami dla biznesu. Co więcej, w dzisiejszych czasach cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem przedsiębiorców.

Najmniejsze urządzenia rejestrujące na rynku

Do grona mobilnych drukarek fiskalnych online z pewnością zaliczymy urządzenia o najmniejszych gabarytach. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka modeli tego typu, które mogą pochwalić się m.in. małą obudową. Co ważne, takie urządzenia zapewniają nie tylko wygodne transportowanie lub przenoszenie, ale także zwiększoną wytrzymałość na intensywną eksploatację. Ich niewielkie konstrukcje są bowiem dodatkowo przystosowane do częstego podróżowania. Ponadto, przechodząc już poniekąd do funkcjonalności omawianych technologii sprzedaży, mobilne drukarki fiskalne online posiadają zazwyczaj wydajne akumulatory. Ich baterie oferują więc odpowiednio długi czas pracy bez konieczności podłączania do zasilania z sieci.

Łączność przenośnej drukarki fiskalnej online z Centralnym Repozytorium Kas

Kwestia łączności urządzenia fiskalnego online z Centralnym Repozytorium Kas jest zawsze kluczowa przy wyborze konkretnego modelu. A już w szczególności zyskuje ona na znaczeniu w przypadku mobilnej technologii dla handlu bądź usług. Na szczęście przenośne drukarki fiskalne online oferują funkcjonalność, która zapewnia nie tylko skuteczną, ale też wygodną komunikację z serwerami CRK. W modelach z tej kategorii dostępna jest często bezprzewodowa współpraca z systemem nadzorowanym przez Krajową Administrację Skarbową. W zależności od możliwości konkretnego urządzenia rejestrującego i od wybranej wersji technologicznej, mała drukarka fiskalna online, wykorzystywana w pracy mobilnej, może transmitować dane np. po podłączeniu do sieci Wi-Fi. A w dzisiejszych czasach takie łącze internetowe da się szybko udostępnić nawet z telefonu komórkowego.

Co ma znaczenie przy wyborze mobilnego systemu sprzedaży?

Przenośne drukarki fiskalne online, podobnie jak modele stacjonarne, nie są oczywiście w pełni samodzielnymi urządzeniami rejestrującymi. Muszą współpracować z oprogramowaniem sprzedażowym, które jest zainstalowane np. na laptopie lub tablecie. I w związku z tym przy wyborze mobilnego systemu dla handlu bądź usług warto zwrócić uwagę nie tylko na gabaryty poszczególnych rozwiązań. Cechy fizyczne wybranych urządzeń są oczywiście ważne i wpływają na komfort codziennego wykonywania obowiązków. Jednak akurat w tym przypadku najważniejsza jest zgodność elementów wchodzących w skład mobilnego systemu.

Przenośna drukarka fiskalna online musi po prostu być kompatybilna z wybranym przez przedsiębiorcę oprogramowaniem sprzedażowym dla firmy. Trzeba ją też podłączyć – przewodowo lub bezprzewodowo – do komputera (laptopa, tabletu). Tylko wtedy omawiane urządzenie rejestrujące zagwarantuje obsługę produktów lub usług, które zostaną wcześniej zdefiniowane we wspomnianym programie.