Terminal fiskalny Posnet – wszechstronne i wydajne urządzenie

Wybór kasy lub drukarki fiskalnej to zadanie, przed którym staje dziś wielu krajowych podatników. Nie każdy przedsiębiorca wie jednak, że wspomniane urządzenia to nie jedyne technologie do rejestrowania obrotu, które można wdrożyć w firmie. Od jakiegoś czasu na polskim rynku dostępny jest bowiem terminal fiskalny marki Posnet. Czym konkretnie charakteryzuje się model Thermal HD?

Drukarka fiskalna i komputer w jednym

Integrowanie różnych elementów systemu sprzedaży to jeden z trendów we współczesnej branży technologii sprzedaży. Można więc było się spodziewać, że prędzej czy później powstanie urządzenie, które będzie oferowało funkcjonalność drukarki rejestrującej i komputera. Pytanie jednak, jak w praktyce sprawdza się terminal fiskalny Posnet Thermal HD? Urządzenie przede wszystkim zajmuje niewiele miejsca – a z pewnością znacznie mniej powierzchni, niż obydwa elementy systemu, które działają oddzielnie. Ponadto, terminal marki Posnet powstał na skutek zintegrowania 2 nowoczesnych technologii: niezawodnej drukarki Thermal HD oraz komputera z wydajnymi podzespołami. W związku z tym, warto oddzielnie omówić każde z ogniw tego urządzenia rejestrującego.

Skuteczne prowadzenie ewidencji

Nie można zapominać o tym, że terminal fiskalny, chociaż posiada wbudowany komputer, będzie służył przede wszystkim do czynności związanych z prowadzeniem ewidencji. Co za tym idzie, warto odpowiedzieć na pytanie, jak podczas codziennej pracy radzi sobie obecna w urządzeniu drukarka Thermal HD? Jej zaletą jest z pewnością obecność elektronicznej kopii paragonów. Za sprawą wspomnianego modułu, terminal fiskalny pozwala bowiem na wygodne i bezpieczne przechowywanie ważnej dokumentacji. Dodatkowo, w urządzeniu zastosowano naprawdę wydajny mechanizm termiczny. Wystawia on paragony z prędkością 47 linii tekstu na sekundę, zapewnia dziecinnie prostą wymianę rolki papieru oraz umożliwia wybór szerokości wydruku – 57 albo 80 mm. Wśród „fiskalnych” funkcji tego urządzenia, uwagę zwraca także możliwość obsługi bardzo dużej bazy towarowej. Po wcześniej skonfigurowaniu produktów i usług w programie sprzedażowym, terminal Posnet będzie w stanie współpracować z 250 000 PLU.

Kompleksowe zarządzanie sprzedażą

Niewątpliwą zaletą terminala fiskalnego jest to, że przy jego użyciu można w kompleksowy sposób zarządzać sprzedażą. Pozwala na to obecny w urządzeniu komputer, w którym zresztą znalazło się miejsce dla procesora marki Intel, pamięci RAM oraz dysku twardego SSD. Osobną kwestią jest to, że wspomniane podzespoły można dostosować do oczekiwań firmy. Wystarczy zamówić terminal fiskalny w odpowiedniej wersji technologicznych (obecnie dostępne są 3 warianty). Co więcej, po zainstalowaniu na urządzeniu systemu operacyjnego i oprogramowania sprzedażowego, Posnet Thermal HD zaoferuje m.in. szybkie zdefiniowanie całego asortymentu.

Przy okazji warto podkreślić, że terminal fiskalny obsługuje różne standardy wymiany danych. W urządzeniu tym znajdziemy zarówno standardowe porty, np. RS-232 i USB, jak i złącze Ethernet oraz wejście typu HDMI. Dzięki temu terminal Thermal HD może płynnie współpracować z innymi elementami systemu dla firmy, m.in. monitorem dotykowym, skanerem kodów kreskowych, wagą elektroniczną czy terminalem do kart płatniczych.

Konstrukcja terminala fiskalnego

Co ciekawe, podzespoły komputerowe to nie jedyna rzecz, którą można zmodyfikować w terminalu fiskalnym Posnet. Urządzenie jest również oferowane w 3 wersjach konstrukcyjnych – z ekranem standardowym (tzw. chorągiewką), wolnostojącym lub podwieszanym. W rezultacie, Posnet Thermal HD można bez problemu dopasować do stanowiska sprzedaży, które będzie się znajdowało w konkretnej firmie.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o terminalu fiskalnym, np. sprawdzić dostępne wersje technologiczne, kliknij tutaj.