Co przemawia za tym, żeby wdrożyć tablet kasjerski?

Komputer stacjonarny (np. POS) lub laptop to w dzisiejszych czasach nieodłączny element wielu rozwiązań systemowych dla biznesu. Urządzenie tego typu oferuje bowiem m.in. obsługę firmowego oprogramowania, w tym aplikacji służącej do prowadzenia sprzedaży. Warto jednak pamiętać, że POS-y i laptopy to nie jedyne rozwiązania, po które może sięgnąć właściciel placówki handlowej lub handlowo-usługowej. Ciekawym urządzeniem dla przedsiębiorstwa jest także tablet kasjerski.

Główne zalety przenośnego terminala sprzedażowego

Zacznijmy może od kwestii najbardziej oczywistej, czyli od cech fizycznych tabletu kasjerskiego. Urządzenia tego typu w zdecydowanej większości przypadków mogą pochwalić się kompaktowymi gabarytami i stosunkowo niewielką masą. To z kolei przekłada się na wygodę pracy oraz swobodne przemieszczanie się z tabletem w obrębie przedsiębiorstwa (lub też poza siedzibą firmy). A jeżeli już mowa o komforcie wykonywania codziennych obowiązków, istotne okazuje się nawet to, że omawiane urządzenie posiada często specjalny pasek na rękę. Dzięki temu jest ono łatwiejsze w przenoszeniu z miejsca na miejsce.

Ponadto, nie można zapominać, że każdy tablet posiada wbudowany ekran dotykowy. Wielkość takiego panelu, w zależności od specyfikacji konkretnych modeli, wynosi najczęściej 7, 8 lub 10 cali. Ekran dotykowy wpływa zaś przede wszystkim na to, w jaki sposób można obsługiwać zainstalowane oprogramowanie, np. aplikację sprzedażową. W wielu przypadkach jest to znacznie bardziej intuicyjne, niż praca przy zastosowaniu myszki i klawiatury. Co więcej, tablety dla firm posiadają zazwyczaj panele wykonane w technologii pojemnościowej. Rozwiązanie tego typu cechuje się nie tylko precyzyjną reakcją na dotyk użytkownika, ale także zwiększoną odpornością na zarysowania i zużycie.

Podzespoły, oprogramowanie, interfejsy komunikacyjne

Na rynku rozwiązań dla przedsiębiorstw można znaleźć zarówno mniej, jak i bardziej wydajne urządzenia. Dotyczy to także tabletów kasjerskich, które są dostępne w ofertach dystrybutorów technologii sprzedaży. Warto jednak podkreślić, że takie urządzenia są często przystosowane do pracy przez kilka lub nawet kilkanaście godzin dziennie. A nie byłoby to możliwe, gdyby nie odpowiedniej klasy podzespoły. Ponadto, w dzisiejszych czasach większość tabletów kasjerskich pracuje w oparciu o popularne systemy operacyjne: Android lub Windows. To z kolei zapewnia nie tylko płynne działanie urządzenia, ale też dostęp do wielu praktycznych aplikacji.

Na koniec warto też wspomnieć o tym, że omawiane rozwiązania bez problemu odnajdują się przy współpracy z innymi elementami rozwiązania systemowego. Tablety kasjerskie obsługują bowiem różnorodne interfejsy komunikacyjne – zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe, np. Bluetooth i Wi-Fi. W rezultacie, mogą łączyć się np. z różnymi drukarkami fiskalnymi, czytnikami kodów, kolektorami danych czy terminalami komputerowymi.