Dlaczego warto zainteresować się drukarką Elzab D10?

O kompaktowej drukarce fiskalnej Elzab, która posiada obszerny, kolorowy panel dotykowy, już kiedyś wspominaliśmy na naszym blogu. Wydaje się jednak, iż model D10 wymaga znacznie szerszego omówienia i zaprezentowania. Tym bardziej, że aktualnie coraz liczniejsze grono polskich przedsiębiorców interesuje się wspomnianym urządzeniem rejestrującym. Co, oprócz intuicyjnej obsługi, wyróżnia Elzab D10?

Obsługa ogromnej bazy towarowej

Przez długi czas przyjmowało się, że obsługa bardzo dużej liczby PLU jest zarezerwowana wyłącznie dla większych drukarek fiskalnych. Elzab D10 należy jednak do grona urządzeń rejestrujących, które zdecydowanie zmieniły takie myślenie. Wspomniana drukarka może bowiem obsługiwać gigantyczną liczbę pozycji towarowych – nawet 300 000! Oferowane produkty lub usługi trzeba oczywiście najpierw skonfigurować w programie komputerowym, który służy do zarządzania sprzedażą. Niemniej, jest to po prostu cecha, która łączy wszystkie drukarki rejestrujące. W przypadku modelu D10 można też liczyć na możliwość szczegółowego zidentyfikowania poszczególnych elementów asortymentu. Drukarka wystawia paragony fiskalne, na których znajdują się długie nazwy zaprogramowanych pozycji towarowych – maksymalnie do 42 znaków, plus 3 dodatkowe linie opisu.

Komunikacja także w trybie bezprzewodowym

Niewiele jest drukarek rejestrujących, które zapewniają tak szeroki wybór interfejsów komunikacyjnych. Co prawda w wersji standardowej Elzab D10 dostępne są następujące porty: 2 x USB oraz złącze zasilania, pozwalające na podłączenie szuflady kasowej na pieniądze. Urządzenie można jednak zamówić w wariancie z modułem Bluetooth albo Wi-Fi. Takie rozwiązanie zagwarantuje przedsiębiorcy, że drukarka będzie bezprzewodowo współpracowała z resztą systemu sprzedaży. A to nie koniec praktycznych rozwiązań w modelu D10. Urządzenie fiskalne Elzab posiada aż 3 protokoły komunikacyjne. W rezultacie, funkcjami tej drukarki rejestrujące można sprawnie zarządzać przy zastosowaniu zdecydowanej większości programów sprzedażowych, które są aktualnie dostępne w dystrybucji.

Predyspozycje do pracy mobilnej

Już po zdjęciach Elzab D10 widać, że jest to wyjątkowo kompaktowa i poręczna drukarka rejestrująca. Jeśli zaś chodzi o konkretne dane, waga tego urządzenia wynosi 0,65 kg, a wymiary – zaledwie 190 x 95 x 70 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Niewielka i lekka obudowa nie jest jednak jedynym argumentem, który przemawia za korzystaniem z D10 w mobilnej działalności gospodarczej. Drukarka fiskalna Elzab posiada również wydajny akumulator. Bateria urządzenia, po pełnym naładowaniu, zapewnia 16 godzin nieprzerwanego wykonywania obowiązków lub wystawienie nawet 4 000 paragonów. Poza tym, Elzab D10 można też zasilać przy użyciu instalacji samochodowej 12V.

Drukarka fiskalna Elzab D10

Drukarka fiskalna z ekranem dotykowym

Na koniec zostawiliśmy sobie prawdopodobnie jedną z największych innowacji, jakie znalazły się w Elzab D10. Wspomniana drukarka została wyposażona w obszerny, kolorowy panel dotykowy TFT, który wyświetla obraz w rozdzielczości 272 x 460 pikseli. Łatwo chyba zgadnąć, że dzięki takiemu rozwiązaniu obsługa modelu D10 to czysta przyjemność. Wielu użytkowników podkreśla wręcz, iż prowadzenie ewidencji przy użyciu tej drukarki przypomina korzystanie ze smartfona bądź tabletu. Warto też podkreślić, że panel zastosowany w urządzeniu Elzab wyróżnia się dużą odpornością na codzienną eksploatację oraz uszkodzenia.