3 kasy online polskich marek. Co zapewniają modele od Posnet, Elzab i Novitus?

W poprzednim wpisie omówiliśmy szczegółowo nową drukarkę fiskalną online polskiej produkcji. Dziś natomiast chcielibyśmy się skupić na rodzimych kasach rejestrujących nowego typu. Weźmiemy więc na warsztat modele online, które są produkowane przez Posnet, Elzab oraz Novitus (po jednej każdej marki). I na tej podstawie postaramy się stwierdzić, co takie urządzenia rejestrujące zapewniają polskim przedsiębiorcom.

Kasy i drukarki online – podstawowe różnice

Na wstępie pokusimy się jeszcze o jedno wyjaśnienie. Niby nie od dziś wiadomo, że kasy i drukarki fiskalne to tak naprawdę 2 rodzaje urządzeń rejestrujących. Natomiast modele reprezentujące obydwie kategorie różnią się przede wszystkim trybem pracy. O ile kasa fiskalna może funkcjonować samodzielnie lub w połączeniu z innymi technologiami sprzedaży, o tyle drukarka musi zawsze współpracować z komputerem oraz oprogramowaniem do zarządzania handlem. Warto więc zaznaczyć, że taki podział został zachowany w modelach nowego typu (online).

Ponadto, jest jeszcze jedna, bardzo ważna różnica pomiędzy omawianymi urządzeniami. Obecnie wszystkie kasy fiskalne online muszą gwarantować m.in. bezpośrednią łączność z terminalami do kart płatniczych. Natomiast w przypadku drukarek rejestrujących nie ma takiego wymogu.

Elzab K10 Online

Elzab K10 Online

Doskonale znana kasa fiskalna marki Elzab jest teraz dostępna także w wersji „Online”. Na co mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zdecydują się wdrożenie tego urządzenia? Elzab K10 Online oferuje oczywiście przekazywanie danych do CRK, zgodność z terminalami płatniczymi oraz cyfrową archiwizację dokumentów w pamięci chronionej. Ponadto, kasa pozwala na zdefiniowanie 5 000 pozycji towarowych, zapewnia długie działanie na zasilaniu akumulatorowym oraz posiada odporny na zarysowania, intuicyjny w obsłudze panel dotykowy. Z punktu widzenia wielu podatników atutem będzie też fakt, że Elzab K10 Online jest dostępna w aż 6 wariantach kolorystycznych.

Posnet Ergo Online

Posnet Ergo Online

Kasa fiskalna Ergo w ostatnich latach zdobyła zaufanie wielu przedsiębiorców. Stanowiła bowiem (i w sumie nadal stanowi…) optymalne połączenie niewielkich gabarytów, praktycznych funkcji oraz całkiem wysokich parametrów. W maju 2019 roku w sprzedaży pojawiła się zaś kasa fiskalna Posnet Ergo Online. Trafiły do niej praktycznie wszystkie rozwiązania, które są znane z dotychczasowego modelu o podobnej nazwie. Z tą różnicą, że nowe urządzenie posiada oczywiście pełną funkcjonalność online. Co więcej, jego cechą charakterystyczną (tak jak w Ergo z kopią elektroniczną) jest możliwość integracji z opcjonalną szalką ważącą. Pozwala to więc na wdrożenie w firmie tzw. kaso-wagi, która dodatkowo będzie w pełni online’owym urządzeniem fiskalnym.

Novitus Nano Online

Novitus Nano Online

Podobnie jak przy K10 Online oraz Ergo Online, tutaj również mamy do czynienia z nową wersją bardzo popularnej kasy fiskalnej. Co tu dużo mówić, Nano E to hit sprzedaży ostatnich lat. Trzeba jednak nadmienić, że online’owy wariant tego urządzenia chyba najbardziej zyskał na parametrach technicznych. Przykładowo: Nano Online gwarantuje zaprogramowanie nawet 20 000 pozycji towarowych w bazie PLU. Co więcej, ta kasa fiskalna już w standardzie posiada złącze komunikacyjne Ethernet oraz bardzo wydajne podzespoły, w tym 32-bitowy procesor o taktowaniu 524 MHz, 256 MB pamięci RAM i 4 096 MB pamięci Flash.

 

Powyżej zaprezentowaliśmy 3 kasy fiskalne online, które, naszym zdaniem, w najbliższym czasie mogą przykuć uwagę wielu przedsiębiorcą. Nie są to oczywiście wszystkie modele nowego typu. Z resztą można się zapoznać np. klikając w poniższy odnośnik:

Kasy fiskalne online – nowe urządzenia