Thermal XL2 Online, czyli nowa drukarka fiskalna marki Posnet

Nie da się ukryć, że drukarki rejestrujące z serii Posnet Thermal to kawał historii polskiej branży fiskalnej. A niedługo wspomniana „rodzina” urządzeń powiększy się o kolejnego członka. Już w maju 2019 roku do oferty drukarek fiskalnych Posnet zawita model Thermal XL2 Online. Jak sama nazwa wskazuje, premiera tego urządzenia ma wiele wspólnego z wprowadzeniem nowych przepisów. Funkcjonalność online to jednak zdecydowanie nie wszystko, co ma do zaoferowania ta technologia sprzedaży.

Idealna nawet do dużych systemów

Określenie „najbardziej zaawansowana drukarka na rynku” mogłoby zostać uznane za lekką przesadę. Wszak konkurencja nie próżnuje i również przygotowuje premiery nowoczesnych i funkcjonalnych urządzeń. Nie ma jednak wątpliwości, że Posnet Thermal XL2 Online to wysokiej klasy technologia sprzedaży, która wyróżnia się naprawdę mocnymi podzespołami i parametrami. Przy wdrażaniu drukarki w systemie istotne okaże się np. to, że już w standardzie posiada ona zróżnicowane interfejsy komunikacyjne: RS-232, USB, Ethernet oraz złącze szuflady kasowej. Ponadto, model Thermal XL2 Online umożliwia obsługę nawet do 250 000 pozycji towarowych oraz gwarantuje płynną współpracę z różnymi programami sprzedażowymi. Z całą pewnością jest to więc drukarka fiskalna do dużych systemów, które wymagają wdrożenia zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Idealna do współpracy z Centralnym Repozytorium Kas

Jak wiadomo, początkowo nie wszyscy przedsiębiorcy będą musieli zacząć korzystać z urządzeń fiskalnych online. Ustawodawca planuje stopniowe wprowadzanie takiego obowiązku i zobligowanie kolejnych grup podatników do wdrażania kas nowego typu w odgórnie ustalonych terminach. Niemniej, część przedsiębiorców już dziś myśli o dostosowaniu swoich działalności gospodarczych do zmian w przepisach. A Posnet Thermal XL2 Online to jedna z tych drukarek fiskalnych, która będzie spełniała nowego wymogi. Urządzenie zapewnia m.in. współpracę z CRK (przez USB, Ethernet lub opcjonalny moduł Wi-Fi) oraz przechowywanie kopii wystawianych dokumentów w pamięci chronionej.

Idealna na każde stanowisko sprzedaży

W tym przypadku z pewnością nie ma żadnego ryzyka w ocenie możliwości konstrukcyjnych Posnet Thermal XL2 Online. To bez wątpienia drukarka fiskalna, która pod tym względem zapewnia największą wariantywność na rynku. Zacznijmy od tego, że urządzenie występuje w sź 4 wersjach konstrukcyjnych – z wyświetlaczem standardowym (na chorągiewce), wolnostojącym (na słupku), podwieszanym oraz wbudowanym. A na tym nie koniec… Model Thermal XL2 Online może funkcjonować zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Innymi słowy, ta drukarka fiskalna Posnet może zostać wdrożona na praktycznie każdym stanowisku obsługi klientów.

Posnet Thermal XL2 Online

Idealna do drukowania paragonów i faktur VAT

Parametry mechanizmu termicznego zawsze są istotne w przypadku drukarki fiskalnej, więc warto o nich wspomnieć na koniec tego wpisu. Posnet Thermal XL2 Online drukuje różne dokumenty – paragony, faktury VAT, raporty, potwierdzenia i wiele innych dokumentów niefiskalnych – z prędkością 47 linii tekstu na sekundę. Urządzenie może wykorzystywać do tego rolkę papieru termicznego o szerokości 57 lub 80 mm oraz o maksymalnej długości 100 metrów. Ponadto, Thermal XL2 Online posiada funkcję formatowania czcionek oraz pozwala m.in. na wystawienie paragonu z logo przedsiębiorstwa, NIP-em nabywcy (w części fiskalnej) czy kodem 2D.