Wydajna kasa do systemu sprzedaży? Novitus next!

Aktualnie na rynku fiskalnym nie brakuje wydajnych drukarek rejestrujących oraz systemowych kas fiskalnych. Innymi słowy, nowoczesnych i wszechstronnych urządzeń, które zapewniają skuteczne, wygodne i sprawne prowadzenie ewidencji. A od niedawna w ofercie dystrybutorów technologii sprzedaży dostępna jest nowa kasa marki Novitus. Czy model next, bo oczywiście o nim mowa, zapewnia jakieś innowacyjne rozwiązania?

Integracja kasy fiskalnej z tabletem

Urządzenia fiskalne z ekranami dotykowymi są już od pewnego czasu dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży. Pisaliśmy o nich nawet na naszym blogu 😉 Niemniej, Novitus next jest pierwszą kasą fiskalną, którą zintegrowano z tabletem. Mamy tu więc do czynienia nie tylko z intuicyjny w obsłudze panelem dotykowym o wielkości aż 7 cali, ale także z rozwiązaniem pozwalającym na kompleksowe zarządzanie sprzedażą (do tego zagadnienia jeszcze wrócimy w tym wpisie). Ponadto, tablet w kasie rejestrującej Novitus, a konkretnie interfejs użytkownika, można w prosty sposób dostosować do potrzeb przedsiębiorcy. Wystarczy wybrać funkcje wyświetlane na ekranie, zdefiniować kolory klawiszy oraz przypisać im konkretne opcje urządzenia.

Nieograniczona baza PLU

Wybór wielkości bazy towarowej, zmiana tego parametru w przyszłości – to wszystko już było. Okazuje się jednak, że można pójść o krok dalej. Przed pojawieniem się na rynku Novitus next, żadne inne urządzenie fiskalne nie pozwalało na zaprogramowanie nieograniczonej liczby PLU. A w tej kasie fiskalnej jest to możliwe! Dzięki temu zamawiając wspomniany model nie trzeba się zastanawiać, czy zagwarantuje on odpowiednią pojemność bazy towarowej. Novitus next poradzi sobie dosłownie z każdym asortymentem – zarówno mniejszym, jak i średnim oraz bardzo rozbudowanym. Co więcej, kasa umożliwia stosowanie nazw produktów oraz usług, w których znajdzie się nawet do 40 znaków. Urządzenie zapewnia więc jednoznaczną identyfikację wszystkich elementów oferty firmowej.

Dostęp do aplikacji NoviCloud

Ktoś mógłby pomyśleć, że integracja urządzenia fiskalnego z tabletem oraz nieograniczona baza PLU to i tak dużo innowacyjnych rozwiązań, jak na jedną kasę rejestrującą. Ale w Novitus next na tym się nie kończy. Właściciele tego modelu zyskują bowiem bezterminowy dostęp do aplikacji chmurowej o nazwie NoviCloud (obsługiwanej przez przeglądarkę internetową). Jakie korzyści oferuje wspomniane narzędzie? Dzięki niemu można zarówno archiwizować bazę danych kasy, jak i zarządzać firmą z dowolnego miejsca, w którym jest internet (w trybie online). NoviCloud pozwala m.in. na ewidencję towarów i kontrahentów, ustalanie cen, raportowanie i analizowanie sprzedaży oraz nadzorowanie i rozliczanie sklepów czy konkretnych kasjerów. Innymi słowy, aplikacja chmurowa zapewnia dostęp do zaawansowanej technologii, która dotychczas była zarezerwowana głównie dla programów sprzedażowych.

System operacyjny Android

Połączenie kasy fiskalnej z tabletem to nie tylko gwarancja wygody pracy oraz możliwość skonfigurowania interfejsu użytkownika. Efektem takiej integracji jest także obecność w Novitus next systemu operacyjnego Android. Natomiast oprogramowanie tego typu umożliwia stosowanie różnych aplikacji, m.in. poczty elektronicznej, kalendarza, kalkulatora, galerii czy też kontaktów. Ponadto, system Android zdecydowanie ułatwia korzystanie z internetu. W rezultacie, surfując po sieci można zarówno używać NoviCloud, jak i obejrzeć coś na YouTubie… ale to tylko w przerwach w pracy 😉

 

Jak widać, Novitus next to chyba jedna z najbardziej innowacyjnych kas ostatnich lat. A w urządzeniu znalazło się oczywiście miejsce dla wielu „standardowych” parametrów i funkcji, np. modułu kopii elektronicznej. Więcej o modelu next możecie przeczytać w tym serwisie: http://www.novitus-next.pl/