WS-1 – waga elektroniczna z wieloma funkcjami

Każdy chyba wie, do czego służy waga elektroniczna. Urządzenie tego typu wykorzystuje się przede wszystkim do wykonywania pomiarów masy produktów. Na naszym blogu pisaliśmy już jednak o wagach, które posiadają mechanizmy drukujące i pozwalają na wystawianie etykiet. Co więcej, wiele praktycznych funkcji można też znaleźć w modelach prostych czy kalkulacyjnych. A doskonałym tego przykładem jest WS-1, czyli waga produkowana przez Fawag.

3 wersje zakresów ważenia

Tak naprawdę podstawowym parametrem każdej wagi elektronicznej jest zakres ważenia. To właśnie on decyduje o tym, jak ciężkie towary i z jaką dokładnością, konkretne urządzenie będzie mogło obsłużyć. W przypadku Fawag WS-1 warto przede wszystkim podkreślić, że mamy do czynienia z modelem dwuzakresowym. Ponadto, to urządzenie występuje w 3 różnych wariantach, oferujących następujące tryby pracy: 1,5/3 kg (dokładność 0,5/1 g), 3/6 kg (dokładność 1/2 g) albo 6/15 kg (dokładność 2/5 g). Przedsiębiorca może więc wdrożyć tę wersję wagi WS-1, która spełni oczekiwania jego firmy. Dodatkową zaletą tego modelu od Fawag jest zaś fakt, że wyposażono go w obszerną, wykonaną z grubiej stali szlachetnej, szalkę ważącą. Dzięki temu urządzenie poradzi sobie również podczas pracy z produktami o większych gabarytach. Natomiast doskonała jakość wykonania szalki zagwarantuje wiele lat niezawodnego funkcjonowania.

3 porty komunikacyjne i opcjonalny Bluetooth

Produkowane współcześnie wagi elektroniczne mogą płynnie współpracować z różnymi urządzeniami elektronicznymi. Najczęściej działają one w połączeniu z komputerami (stacjonarnymi, laptopami, terminalami typu POS) lub kasami rejestrującymi. A jak możliwości takiej komunikacji wyglądają w przypadku Fawag WS-1? To urządzenie zostało wyposażone w 3 popularne porty: 2 złącza RS-232 oraz wejście USB. Model WS-1 oferuje zapewnia więc współpracę z różnymi komputerami oraz kasami fiskalnymi. Ponadto, w tej wadze można zastosować dodatkowy interfejs komunikacyjny: opcjonalny moduł Bluetooth. Za jego sprawą Fawag WS-1 zaoferuje przesyłanie wyników ważenia na urządzenia mobilne – tablety lub smartfony z systemem operacyjnym Android. Wtedy też urządzenie zyska dodatkowe funkcjonalności, o których bardziej szczegółowo napiszemy w poniższym akapicie.

Funkcjonalne rozwiązania w modelu marki Fawag

Jakie rozwiązania zyska waga elektroniczna WS-1, którą wyposażony w moduł Bluetooth? Urządzenie z takim interfejsem zyskuje funkcje: kalkulacyjne, liczenia sztuk oraz limitów wagowych. Natomiast korzystanie z tych rozwiązań odbywa się za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android. Podkreślmy jednak, że Fawag WS-1 również w podstawowej konfiguracji oferuje kilka istotnych udogodnień dla użytkowników. Do najważniejszych funkcji tego urządzenia należą z pewnością: tara i blokada tary oraz automatyczne zerowanie pustej szalki. Co ciekawe, wagę marki Fawag można też wyposażyć w opcjonalny akumulator. Wtedy WS-1 zagwarantuje działanie zarówno na zasilaniu sieciowym, jak i bateryjnym, czyli bez stałego podłączenia do prądu.