Ultrafunkcjonalne i ultrawydajne, a zarazem małe – oto kasoterminale Posnet!

Stanowisko obsługi klientów, na którym znajduje się m.in. urządzenie fiskalne i terminal płatniczy, to w dzisiejszych czasach bardzo powszechny widok. Niekiedy jednak możemy spotkać się z rozwiązaniem łączącym funkcjonalność obydwu wspomnianych technologii. A jeżeli zobaczymy jedno urządzenie, które zarówno rejestruje sprzedaż oraz wystawia paragony, jak i akceptuje płatności elektroniczne, niechybnie będzie mieli do czynienia z kasoterminalem. I może to być np. urządzenie uznanej, polskiej marki – Posnet. Bo w ofercie krajowego producenta technologii sprzedaży znajdziemy obecnie 2 kasoterminale.

Pospay i Pospay Online – niby takie same, ale jednak inne

Wspomniane przez nas kasoterminale marki Posnet to modele Pospay oraz Pospay Online. Trudno je odróżnić? I tak, i nie… Łatwo pomylić je ze sobą w szczególności wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę wyłącznie wygląd. Obydwa kasoterminale od Posnet są bowiem identyczne (tak nam się wydaje, jeżeli jest inaczej, to dajcie znacie w komentarzach!). Różni je jednak „wnętrze” i zastosowana funkcjonalność.

Pospay jest urządzeniem z elektroniczną kopią paragonów. Ten model posiada więc kartę pamięci, na której zapisuje duplikaty wystawionych dowodów sprzedaży. Natomiast Pospay Online to urządzenie współpracujące z Centralnym Repozytorium Kas (bezprzewodowo). Zamiast elektronicznej kopii paragonów, znajdziemy w nim wbudowaną pamięć chronioną, która przechowuje znacznie więcej danych.

Dlaczego rodzaj kasoterminala Posnet ma znaczenie?

Nie bez powodu podkreślamy, że Pospay i Pospay Online to wbrew pozorom różnego typu kasoterminale. W dzisiejszych czasach podział na urządzenia z kopią elektroniczną i online jest absolutnie kluczowy z punktu widzenia przedsiębiorców. Warto bowiem pamiętać, że część podatników została objęta obowiązkiem stosowania technologii sprzedaży nowego typu – łączących się z Centralnym Repozytorium Kas. Konieczność ta jest oczywiście wprowadzana stopniowo (w 3 etapach). Jeżeli jednak przedsiębiorca nie musi stosować urządzenia online, w większości przypadków nic nie stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć kasę lub drukarkę z kopią elektroniczną. Ewentualnie – kasoterminal wyposażony w taką funkcjonalność.

Wydajne akumulatory, panel dotykowy, tryb kasowy lub drukarkowy

Powinniśmy chyba też napisać coś więcej o samych kasoterminalach Posnet, tzn. o ich możliwościach. Bo rozróżnienie rodzajów urządzeń fiskalnych to nie wszystko. Użytkownicy tych technologii z pewnością docenią fakt, że ich obsługa przebiega przy zastosowaniu kolorowych ekranów dotykowych. Ponadto, kasoterminale Posnet są wyposażone w 2 bardzo wydajne akumulatory. Jeden znajduje się w części fiskalnej, natomiast drugi w terminalu płatniczym Smart D220. Takie rozwiązanie sprawia, że modele Pospay i Pospay Online gwarantuje długie godziny pracy na zasilaniu bateryjnym.

Osobną kwestią jest to, że urządzenia marki Posnet oferują 2 tryby pracy: kasowy (samodzielny) lub drukarkowy (przy współpracy z zewnętrznym oprogramowaniem sprzedażowym). W pierwszym użytkownik może skonfigurować maksymalnie 4 000 PLU. W drugim – kasoterminal obsłuży nawet do 100 000 pozycji towarowych, które zostaną zdefiniowane w programie do zarządzania sprzedażą.

O Pospay i Pospay Online możemy jeszcze długo pisać. Obecnie są one jednymi z najwszechstronniejszych urządzeń na polskim rynku technologii sprzedaży. A przy tym wszystkim – to nadal wyjątkowo kompaktowe i poręczne „narzędzia” do prowadzenia ewidencji i przyjmowania e-płatności.

Zachęcamy jednak do sprawdzenia szczegółowych informacji na stronie dystrybutora Posnet. Znajdziecie tam wyczerpujące opisy oraz specyfikacje techniczne kasoterminali Pospay i Pospay Online.