Popularna kasa Elzab, czyli Mini gabaryty, ale na pewno nie mini funkcjonalność!

Jest taki frazeologizm, który mówi, że „w małym ciele duży duch”. Przekładając go na branżę fiskalną – z pewnością znajdziemy na rynku wiele kompaktowych urządzeń z bogatą funkcjonalnością. Jednym z takich modeli jest kasa rejestrująca Elzab Mini E. W nazwie tego urządzenia wszystko ma zresztą znaczenie. Po pierwsze, uznany na polskim rynku producent technologii sprzedaży. Po drugie, mini gabaryty i niezbyt duża waga. Po trzecie, elektroniczna kopia paragonów.

Kasa z bardzo funkcjonalną klawiaturą

Klawiatury z wieloma przyciskami funkcyjnymi są zazwyczaj zarezerwowane dla systemowych kas fiskalnych. Niekiedy również podobne rozwiązania oferują urządzenia średniego segmentu. Elzab Mini E zadaje jednak kłam stwierdzeniu, że programowalna klawiatura, która zapewnia skonfigurowanie wielu przycisków, nie może się pojawić również w małej kasie rejestrującej. W tym przypadku do dyspozycji użytkownika jest aż 61 skrótów klawiszowych! A programowalne przyciski można wykorzystać zarówno do szybkiej sprzedaży popularnych produktów czy usług, jak i błyskawicznego wywoływania często stosowanych funkcji, np. wydruku raportu dobowego. Ponadto, klawiatura Elzab Mini E występuje w 2 wariantach technologicznych – standardowym lub modułowym.

Bezpieczna i oszczędna kopia paragonów fiskalnych

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie do tego wpisu, mała kasa fiskalna Elzab Mini E jest modelem z elektroniczną kopią paragonów. Zdaniem wielu ekspertów z branży technologii sprzedaży, to jedna z najważniejszych funkcjonalności w dzisiejszych urządzeniach rejestrujących. Moduł kopii elektronicznej zapewnia nie tylko automatyzację pracy, ale także lepsze zabezpieczenie ważnych danych. Cyfrowych dokumentów nie trzeba bowiem składować w sterylnych warunkach. Dodatkowo, rozwiązanie obecne m.in. w modelu Mini E przekłada się na niższe koszty eksploatacji – w porównaniu z dwurolkowymi urządzeniami fiskalnymi. Tutaj do codziennej pracy wystarczająca jest tylko 1 rolka papieru termicznego, czyli ta, na której są drukowane m.in. paragony dla osób fizycznych czy różnorodne raporty. Dane cyfrowe na temat prowadzonej sprzedaży są zaś automatycznie zapisywane na karcie pamięci microSD.

Gdzie sprawdzi się Elzab Mini E?

Powyższe pytanie zostało postawione nieco przewrotnie… Nie da się bowiem wskazać jednego rodzaju działalności gospodarczej, w której Mini E sprawdzi się najlepiej. Urządzenie oferuje wiele ciekawych rozwiązań, które okażą się pomocne zarówno w handlu stacjonarnym, jak i mobilnym. A obydwoma typami prowadzenia sprzedaży zajmuje się przecież całe mnóstwo różnorodnych przedsiębiorstw. Ta „uniwersalność” ma jednak pewne „ale”. Mianowicie, Elzab Mini E obsłuży maksymalnie 3 071 pozycji towarowych PLU. Nie jest to więc kasa do zarządzania rozbudowanym asortymentem, a raczej propozycja dla małych i średnich działalności gospodarczych (też zresztą nie wszystkich). Co ciekawe, w przypadku handlu mobilnego użytkownik zyskuje kilka dodatkowych udogodnień, m.in. opcję naładowania urządzenia w samochodzie (z instalacji elektrycznej) czy możliwość zamówienia Mini E w zestawie z pokrowcem.