Nowoczesne modele drukarek od Elzab

Elzab jest producentem, który może się pochwalić dużym doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla handlu. Dzięki temu w ofercie tej marki można znaleźć wiele ciekawych urządzeń, m.in. nowoczesne i proste w obsłudze drukarki fiskalne. Co konkretnie decyduje o tym, że modele od Elzab są warte uwagi? Najlepiej sprawdzić to na konkretnych przykładach. Przyjrzyjmy się więc 3 drukarkom rejestrującym tej marki: D10, Zeta oraz Mera TE.

Elzab D10 – mobilna, z panelem dotykowym

Chronologicznie rzecz ujmując, Elzab D10 jest najmłodszym urządzeniem w tym zestawieniu. Drukarka pojawiła się na rynku niedawno i zaoferowała polskim przedsiębiorcom wiele ciekawych funkcjonalności. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj interfejs użytkownika, który nie jest jeszcze typowy dla urządzeń rejestrujących. W D10 zastosowano bowiem obszerny panel dotykowy, pełniący rolę klawiatury oraz ekranu. Podobieństwo, również w przypadku nazwy, nie jest przypadkowe. Identyczne rozwiązanie technologiczne jest obecne w kasie fiskalnej Elzab K10.

D10 jest z pewnością jedną z najmniejszych drukarek fiskalnych, które są obecnie dostępne na polskim rynku. Nic więc dziwnego, że urządzenie sprawdza się przy mobilnym prowadzeniu sprzedaży. Niemniej, ze względu na wysokie parametry, drukarka poradzi sobie także w punkcie handlowo-usługowym. Elzab D10 obsłuży bowiem 300 000 pozycji towarowych, które zostaną wcześniej zdefiniowane w oprogramowaniu sprzedażowym.

Więcej o drukarce Elzab D10 czytaj tutaj. Tu znajdziesz także specyfikację techniczną i podobne produkty.

Elzab Zeta – kompaktowa i wydajna

Zeta jest z kolei jedną z najmniejszych drukarek stacjonarnych. Jej kompaktowe wymiary mogą jednak zaskoczyć, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele funkcji drukarka posiada. Po pierwsze, podobnie jak D10, model ten zapewnia współpracę z bazą towarową o pojemności 300 000 PLU. Po drugie, Elzab Zeta posiada moduł elektronicznej kopii paragonów, dzięki któremu zapisuje dane w formie cyfrowej. Po trzecie, w tak niewielkim urządzeniu mieści się rolka papieru termicznego o długości 60 metrów!

Wbudowany wyświetlacz, który zastosowano w tej drukarce, nie jest zbyt obszerny. Pozwala na emitowanie komunikatów w 2 liniach, w każdej po 16 znaków. Jednakże, Elzab Zeta można zamówić z ekranem wolnostojącym, umieszczonym na wysięgniku. Rozwiązanie to daje większą swobodę w zaaranżowaniu stanowiska sprzedaży w firmie.

Więcej o drukarce Elzab Zeta czytaj pod tym linkiem. Tu znajdziesz również specyfikację techniczną produktu oraz podobne urządzenia.

Elzab Mera TE – wytrzymała i niezawodna

Drukarka fiskalna Elzab Mera TE jest jednym z bardziej znanych urządzeń na polskim rynku technologii sprzedaży. Od wielu lat zapewnia przedsiębiorcom szybkie i komfortowe rejestrowanie obrotu. Decyduje o tym kilka elementów, lecz na szczególną uwagę zasługuje obsługa bazy towarowej o wielkości 350 000 PLU oraz współpraca ze zdecydowaną większością programów do zarządzania handlem (3 protokoły komunikacyjne: Elzab, Upos (FP210) i Thermal).

W modelu Mera TE zastosowano obszerny ekran graficzny, który pracuje w rozdzielczości 480 x 272 piksele. Można na nim wyświetlać zarówno komunikaty dotyczące przebiegu transakcji, jak i kolorowe reklamy lub logo firmy. Oprócz tego, drukarka wyróżnia się nowoczesnym designem, solidną konstrukcją oraz dwiema wersjami kolorystycznymi: czarną i białą. Elzab Mera TE z pewnością zwiększy prestiż niejednego przedsiębiorstwa. I na koniec ciekawostka: urządzenie jest dostępne w wariancie technologicznym dla aptek.

Więcej o drukarce Elzab Mera TE czytaj tu. Tutaj znajdziesz specyfikację techniczną drukarki i inne, podobne produkty.

 

Każda z opisanych tutaj drukarek fiskalnych jest warta uwagi. Wszystkie modele charakteryzują się praktycznymi funkcjami, np. elektroniczną kopią paragonów. Urządzenia marki Elzab gwarantują również jednoznaczne zidentyfikowanie wszystkich produktów i usług oraz płynną wymianę danych z innymi elementami systemu, m.in. komputerem lub terminalem komputerowym. Trudno rozstrzygnąć, który model jest zdecydowanie najlepszy. Różne firmy to różne potrzeby, więc i drukarki rejestrujące powinny być różne.