Elzab K10 jako poręczna i mobilna kasa fiskalna

Kasy fiskalne o niedużej konstrukcji cieszą się coraz większą popularnością. I trudno się dziwić – tego typu urządzenia nie tylko usprawniają sprzedaż stacjonarną, ale również stwarzają odpowiednie warunki do pracy w terenie. Jednak i wśród nich istnieją modele szczególne, wyróżniające się na tle innych pod względem rozwiązań technologicznych – jak choćby Elzab K10. Czym może się pochwalić? I dlaczego tak dobrze odnajduje się w handlu mobilnym?

Mobilna kasa fiskalna powinna odznaczać się kilkoma cechami. Należą do nich na pewno nieduże wymiary obudowy oraz lekka, ergonomiczna konstrukcja. Ponadto, dobrze, jeśli urządzenie zostało wyposażone w wydajny akumulator, a dodatkowo – umożliwia zasilanie przy użyciu instalacji samochodowej. Z pewnością wśród tych cech powinna znaleźć się też większa odporność na wstrząsy i zmienne warunki atmosferyczne. K10 realizuje wszystkie te standardy – ale na nich nie poprzestaje. Wręcz przeciwnie, oferuje innowacyjne i atrakcyjne rozwiązania.

Fiskalny smartfon

Zacznijmy więc od naczelnej, wyjątkowej cechy modelu marki Elzab. A jest nim wysokiej klasy panel dotykowy w technologii TFT. K10 to pierwsza kasa, która została obdarzona takim rozwiązaniem. Polega ono na skutecznym połączeniu obszernego, kolorowego ekranu (wyświetlającego także kody QR) oraz intuicyjnej w obsłudze klawiatury, kontekstowo dostosowującej wielkość i liczbę przycisków do danych potrzeb. Co użytkownik zawdzięcza takiej opcji? Przede wszystkim konstrukcję urządzenia o mniejszych gabarytach, doskonałą widoczność w każdych warunkach oświetleniowych i przyjemność korzystania z kasy, funkcjonującej na wzór rozpowszechnionych smartfonów.

Gotowa na wszystko

Kolejnym, niezaprzeczalnym atutem K10 jest jej wytrzymałość – i to na wiele niesprzyjających czynników. Solidna obudowa, składająca się z 2 komponentów, kryje w sobie twardy ABS, który skutecznie chroni cenne podzespoły. Dzięki temu, kasa jest zdecydowanie bardziej odporna na różnego rodzaju wstrząsy i ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Ale to nie wszystko. Obudowę pokrywa powłoka z elastomeru, przypominającego w dotyku gumę. To z kolei sprawia, że urządzenie pewnie i wygodnie leży w dłoniach, a także nie przesuwa się, gdy znajduje się na ladzie sklepowej. Jednym słowem – model ten gwarantuje taki sam komfort zarówno w handlu stacjonarnym, jak i mobilnym. Warto również dodać, że ekran dotykowy nie poddaje się zarysowaniom ani też przypadkowemu zalaniu. A jeśli chodzi o niekorzystne warunki atmosferyczne? Kasie nie grożą niskie temperatury – mało tego, K10 pozwala na obsługę panelu nawet w grubych rękawicach.

Wydajność i nowoczesność

Oprócz powyższych, innowacyjnych jakości, kasa marki Elzab spełnia też typowe standardy nowoczesnych urządzeń fiskalnych. Przede wszystkim, dysponuje opcją zapisu elektronicznej kopii paragonów, dzięki czemu jest niewielka i do pracy używa tylko jednej rolki. To duże uproszczenie realizacji obowiązków zawartych w przepisach fiskalnych, a także łatwość archiwizacji danych o zarejestrowanych transakcjach. Tym bardziej, że złącze USB umożliwia podłączenie pendrive’a i wykonanie szybkiego backupu kopii paragonów dla ich dodatkowego zabezpieczenia. K10 została wyposażona też w wydajny akumulator – to również dobra wiadomość dla tych, którzy potrzebują urządzenia do prowadzenia działalności mobilnej. Jeśli nawet bateria wyczerpie się podczas pracy w terenie, przedsiębiorca ma możliwość zasilania kasy przy użyciu instalacji samochodowej.

Aby dowiedzieć się więcej

Skorzystaj z następujących odnośników, by dowiedzieć się o niej więcej: