Co może zaoferować nowa wersja Elzab K10?

Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta, kasa fiskalna K10 otrzymała nową homologację. Oprócz tego, została też wyposażona w dodatkowe rozwiązania, które mogą zwrócić uwagę niejednego przedsiębiorcy. Co jeszcze ma w zanadrzu nowa wersja urządzenia?

Rozwój technologii sprzedaży przyjmuje różną postać. Na rynku pojawiają się nowe urządzenia, które oferują nowoczesne funkcje i coraz wyższe parametry użytkowe. Co jakiś czas ukazują się również modele innowacyjne, które odmieniają oblicze zarządzania działalnością handlową. Zdarzają się też przypadki kas fiskalnych, których dotychczasowe możliwości są udoskonalane, wzbogacone o kolejne rozwiązania. Do tych ostatnich z pewnością należy Elzab K10.

Jedna kasa fiskalna – wiele atutów

Kiedy urządzenie rejestrujące sprzedaż cieszy się dużą popularnością? Wtedy, gdy odpowiada na specyfikę różnych branż i zapotrzebowania odmiennych przedsiębiorstw. Ważne jest też, aby ta „odpowiedź” okazała się „precyzyjna”, czyli – żeby dany model rzeczywiście był w stanie skutecznie zrealizować zadania charakterystyczne dla konkretnej działalności. Uzyskanie technologicznego „złotego środka” nie jest łatwe, niemniej urządzenie marki Elzab to wynik dość skutecznego połączenia wielu korzystnych cech.

K10 to kasa nieduża, lekka i ergonomiczna, z powodzeniem zaliczająca się do gruby sprzedażowych urządzeń mobilnych. Posiada wydajny akumulator i umożliwia zasilanie przy użyciu ładowarki samochodowej. Ale jej rozwiązania, o których za chwilę powiemy, nie znajdują zastosowania jedynie w handlu obwoźnym. K10 świetnie radzi sobie również w działalności stacjonarnej, zwłaszcza na stanowisku pracy o dość ograniczonej przestrzeni.

Kasa fiskalna Elzab K10

Zaletą kasy, której nie sposób pominąć, gdy się o niej mówi, jest jej wytrzymałość. Model marki Elzab został pierwszorzędnie przygotowany do funkcjonowania w trudnych warunkach pracy – świadczy o tym praktycznie każdy element urządzenia. Wyświetlacz operatora, oprócz zaawansowanej technologii, zapewnia super odporność na wszelkie zarysowania i przypadkowe zalania. Dwukomponentowa, wzmocniona od środka przez twardy ABS obudowa chroni podzespoły przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi. Jednocześnie, pokryta jest antypoślizgową powłoką, która zabezpiecza K10 przed upadkami, zarówno podczas pracy ręcznej, jak i wtedy, gdy kasa znajduje się na ladzie stanowiska pracy. Solidna konstrukcja urządzenia sprawia zatem, że mogą z niego korzystać nie tylko sklepikarze, ale również mechanicy samochodowi czy osoby pracujące w punktach gastronomicznych. Jednocześnie, K10 charakteryzuje się oryginalnym, nowoczesnym designem, który przykuwa oko i dodatkowo zwraca uwagę na wyjątkowość danego przedsiębiorstwa.

Elzab K10, czyli innowacja

Gdy kasa ta wchodziła na rynek, z pewnością jedno konkretne rozwiązanie zadecydowało o jej wyjątkowości i popularności wśród przedsiębiorców. Jak dotąd, jest to pierwsze tego typu urządzenie, wyposażone w duży, kolorowy wyświetlacz TFT (emitujący kody QR), pełniący także rolę intuicyjnej klawiatury. Panel dotykowy przejrzyście wyświetla wszystkie komunikaty, a przy tym kontekstowo dostosowuje wielkość i liczbę przycisków, zapewniając prostą, intuicyjną obsługę. Znajduję się w nim też klawisze funkcyjne, pozwalające tworzyć własne skróty dla najczęściej wybieranych towarów i usług bądź istotnych funkcji kasy (takich jak np. wykonanie raportu dobowego lub miesięcznego). Warto przy tym wspomnieć, że ekran dotykowy umożliwia korzystanie z urządzenia nawet w grubych rękawicach.

Nic więc dziwnego, że gdy model K10 ujrzał światło dzienne, coraz częściej nazywany był „fiskalnym smartfonem”. Kasa czerpie z możliwości dzisiejszych technologii mobilnych – i robi to skutecznie. Spójna wizja współczesnych urządzeń sprawia, że również te służące prowadzeniu handlu stają się bardziej przystępne, prostsze w użyciu, zapewniające komfort pracy.

Tak dużo…i jeszcze więcej

Nowa homologacja dla modelu Elzab K10 to także okazja do jego odświeżenia. Producenci wyposażyli kasę rejestrującą w nowe funkcje i rozwiązania, które uatrakcyjniają urządzenie w kilku aspektach prowadzenia działalności handlowej.

Pierwszy dotyczy sprawnego świadczenia dodatkowych usług, a konkretnie w miejscach parkingowych, rekreacyjnych (baseny) czy rozrywkowych (kręgielnie, kluby bilardowe). Funkcja czasowa pozwala naliczać kwotę należną z godnie z upływem czasu, a także uwzględnić zmianę ceny w trakcie trwania usługi. Drugi aspekt związany jest z tworzeniem systemu sprzedaży. Nowa kasa K10 umożliwia zastosowanie jednego z interfejsów komunikacyjnych (wedle uznania podatnika) do bezprzewodowej współpracy z urządzeniami peryferyjnymi. Ponadto, oferuje zdalną obsługę modelu marki Elzab w trybie klient-serwer. Trzeci aspekt odnosi się do wygody wykonywania niezbędnych czynności z punktu widzenia prawa fiskalnego. Kasa automatycznie informuje o niezbędnych do wykonania raportach – dobowym i miesięcznym – zapobiegając w ten sposób niekorzystnym błędom w ewidencji. Czwarty aspekt, o którym chcielibyśmy powiedzieć, dotyczy kwestii może nieco mniej istotnej, jednak również takiej, która potrafi mieć wpływ na postrzeganie danej firmy. Chodzi o stronę wizualną – K10 występuje teraz w 6 odmiennych wersjach kolorystycznych, co pozwala jeszcze precyzyjniej dostosować wygląd technologii sprzedaży do miejsca pracy i tym samym – uatrakcyjnić stanowisko kasowe.