Nowa kasa od firmy Posnet – czym ma nas zaskoczyć?

Niebawem pojawi się na rynku nowa kasa fiskalna – Ergo. A zważywszy, która marka za nią odpowiada, powinniśmy się spodziewać jakiegoś powiewu świeżości. Firma Posnet nie pierwszy raz stara się w możliwościach technologii sprzedaży jeszcze dalej „postawić kropkę”. I w tym przypadku ma być podobnie. Co konkretnie kryje w sobie to urządzenie? I czy zaskakuje rozwiązaniami? Przyjrzyjmy się im wspólnie.

Kasa Ergo z pewnością nie jest najmniejszym spośród tego typu urządzeń. Nie stanowi również połączenia kilku istotnych elementów, używanych w systemie sprzedaży. I choć posiada ciekawy, elegancki design, nie bije rekordów pod względem wariantywności estetycznej. Raczej też nie zawiera żadnej nadzwyczajnej funkcji, która odznaczała by się na tle innych dotychczas wykorzystywanych. Przytoczone możliwości nie są przypadkowe. A zatem na czym ma polegać owa wyjątkowość? Słowo-klucz, to – elastyczność. Ale po kolei…

Kilka słów o standardach

Jeśli chodzi o ogólne cechy nowego modelu marki Posnet, to niewiele tu zaskoczeń. Ale i brak powodów do kręcenia nosem. Wręcz przeciwnie, Ergo jak najbardziej wpisuje się w wizję współczesnych, zaawansowanych technologicznie urządzeń fiskalnych. Świadczą o tym choćby takie nowoczesne opcje, jak zapis kopii paragonów w formie elektronicznej. To rozwiązanie, które pozwala znacząco uprościć obsługę mechanizmu drukującego, obniżyć koszty eksploatacji kasy i zastosować obudowę o mniejszych gabarytach. Ale przede wszystkim funkcja ta jest ukłonem w stronę komfortu archiwizacji danych oraz realizacji wymogów zawartych w przepisach fiskalnych.

Ponadto, Ergo oferuje:

  • wystawianie paragonów z NIP-em nabywcy oraz dowolną grafiką
  • 27 przycisków funkcyjnych, umożliwiających programowanie własnych skrótów klawiszowych
  • wydajny akumulator
  • niedużą, wytrzymałą konstrukcję

Warunki te mają zachęcić zarówno tych, którzy zajmują się sprzedażą stacjonarną, jak i tych trudniących się handlem mobilnym.

Kasa dysponuje też opcją znaną już z modelu Revo, czyli pełną integracją ze specjalną szalką ważącą. Podobnie, jak w tamtym przypadku, oba elementy nie zajmują wiele miejsca. Wagą elektroniczną steruje się za pomocą klawiatury Ergo, a wyniki pomiarów od razu pojawiają się na wyświetlaczach dla sprzedawcy i nabywcy.

To, co w niej szczególne

Trochę odwlekaliśmy ten moment, ale przyszła już pora, by omówić cechę szczególną nowego modelu marki Posnet. Jak już wspomnieliśmy, jej istotą jest elastyczność i – trzeba to przyznać – takiej możliwości nie oferowały przedsiębiorcom dotychczasowe technologie sprzedaży.

Jak widać, Ergo posiada pewien zespół atrakcyjnych parametrów i funkcji. Ale oprócz tego daje dość dużą swobodę dostosowywania kasy do wymagań stawianych przez naszą firmę – zwłaszcza w 2 aspektach: szerokości asortymentu i komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi.

W pierwszym przypadku, Ergo umożliwia wybór jednego z 3 wariantów pojemności bazy towarowej:

  • 4 000 PLU
  • 6 000 PLU
  • 8 000 PLU

Jednakże, decyzja ta, najlepiej odpowiadający naszej obecnej ofercie, nie musi być ostateczny. Jeśli za jakiś czas uznamy, że chcielibyśmy rozbudować nasz asortyment, możemy doposażyć naszą kasę w dodatkową liczbę pozycji towarowych.

Tak samo jest w drugim przypadku. Wyjściowo, Ergo posiada popularne złącze typu USB i umożliwia sterowanie szufladą na pieniądze. Ale przedsiębiorca, w zależności od swoich potrzeb, może wybrać jedną z 3 wersji, rozbudowanych o kolejne sposoby komunikacji:

  • Moduł rozszerzony I (USB, 2 x RS-232)
  • Moduł rozszerzony II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth)
  • Moduł rozszerzony III (USB, 2 x RS-232, 2 x RS-232, modem 3G)

I tu również standardowa wersja może być później wzbogacona o wymienione rodzaje łączności bezprzewodowej. Przedsiębiorca ma więc szansę sprawdzić i ocenić posiadane dotąd rozwiązania oraz – gdy zajdzie taka potrzeba – zaopatrzyć się w te, które pozwoliłyby jeszcze bardziej usprawnić prowadzenie sprzedaży.

Zatem kasa fiskalna Ergo ma umożliwić nie tylko dopasowanie urządzenia do wymagań firmy w momencie jego zakupu, ale również później, podczas dalszej działalności, w odpowiedzi na aktualne zapotrzebowania sprzedawcy. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Zobaczymy. Obrana polityka, oferująca model „w pełni oddany” przedsiębiorcy,  na tę chwilę wydaje się skutecznym rozwiązaniem, spełniającym oczekiwania dzisiejszych użytkowników.

Więcej na ten temat

Strona poświęcona kasie Posnet Ergo: www.posnet-ergo.pl

Dodatkowe informacje na temat tego modelu: www.pckf.pl/kasy-fiskalne/posnet/ergo