Innowacyjne rozwiązania od firmy Novitus

Tej firmy nie trzeba przedstawiać. Od lat oferuje wysokiej jakości urządzenia do prowadzenia sprzedaży. Niemniej, istnieją również inni producenci, dostarczający solidne i funkcjonalne technologie handlowe. Co zatem sprawia, że rozwiązania tej marki cieszą się dużym zainteresowaniem i zaufaniem wśród polskich przedsiębiorców? Warto się temu przyjrzeć.

Musi być w nich coś więcej, skoro urządzenia firmy Novitus potrafiły być wielokrotnie nagradzane – i to z różnych powodów: począwszy od całości praktycznych funkcji, a skończywszy na stylowym designie. Które rozwiązania świadczą o technologicznym zaawansowaniu danych modeli? Które często trafiają w gust użytkowników? Oto kilka przykładów.

„Nowoczesne bliźniaki” – Nano E i Deon E

Na czym polega idea bliźniaczych urządzeń fiskalnych? Powstają 2 bardzo podobne do siebie modele – pod względem konstrukcji, wielkości, designu, ale również i pewnych funkcji. Jednak w sytuacji, o którą tu chodzi, obydwa urządzenia reprezentują odmienne rodzaje technologii: jedno jest kasą, zaś drugie – drukarką fiskalną. Oczywiście, podstawowa różnica pomiędzy nimi dotyczy zasad ich funkcjonowania. Kasa fiskalna jest samowystarczalna, natomiast drukarka – chodź posiada wyższe parametry, niż ta pierwsza – do prawidłowego działania potrzebuje komputera i programu sprzedażowego.

Nie zmienia to faktu, że zarówno model Nano E, jak i Deon E oferują wysokie standardy technologiczne. Przede wszystkim, obydwa dysponują opcją zapisu elektronicznej kopii paragonów na niedużej karcie pamięci. Pozwala to spełnić fiskalne obowiązki, a przy tym obniżyć koszty eksploatacji urządzenia i uzyskać prostą i bezpieczną archiwizację danych (na komputerze, pendrivie, płycie DVD itp.). Konstrukcje kasy Nano E i drukarki Deon E są nieduże, ergonomiczne i eleganckie. Nic dziwnego więc, że okazują się tak samo skuteczne w sprzedaży stacjonarnej i mobilnej, a w dodatku – w obu przypadkach znakomicie się prezentują. Modele te posiadają wydajne akumulatory oraz usprawniają przebieg transakcji za pomocą alfanumerycznych, intuicyjnych klawiatur. To głównie za sprawą zastosowanych przycisków funkcyjnych, pozwalających przypisywać dane skróty klawiszowe poszczególnym produktom i usługom lub też opcjom kasy.

Czytaj więcej:

Sento Lan E – stanowisko pracy na miarę wyobrażeń

Zdarza się, że prowadzenie sprzedaży wymaga przeprowadzenia dodatkowych działań, takich jak ważenie czy pozyskiwanie danych z kodów kreskowych. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się modele, które oferują szeroki zakres rozwiązań do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi.

Kasa Sento LAN E zdecydowanie należy pod tym względem do czołówki. Wszystko za sprawą licznych i różnych portów komunikacyjnych, którymi dysponuje. Wśród nich znajdziemy interfejs typu Ethernet, umożliwiający podłączenie modelu marki Novitus do sieci LAN, a co za tym idzie – osiągnięcie wyjątkowo szybkiej i stabilnej drogi wymiany danych z komputerem lub terminalem komputerowym. Pozostałe porty – USB (2) i RS-232 (3) – pozwalają dodatkowo skorzystać z funkcji wagi elektronicznej, czytnika kodów kreskowych, terminalu płatniczego, drukarki zamówień lub innych elementów.

Dzięki tym rozwiązaniom mamy szansę praktycznie dowolnie rozbudowywać swoje stanowisko pracy – zarówno pod względem liczby, jak i rodzaju urządzeń peryferyjnych. Sento LAN E usprawnia prowadzenie sprzedaży poprzez precyzyjną koordynację poszczególnych działań.

Czytaj więcej:

Taniec nowoczesny funkcjonalności z elegancją – Bono E

Trzeba przyznać, że nowoczesność to drugie imię modelu Novitus Bono E. Zwłaszcza, że w tym przypadku przybiera ona różne postacie.

To drukarka fiskalna, która pozwala obsłużyć 250 000 pozycji towarowych, ustalonych przy użyciu programu sprzedażowego. Dodatkowo, produkty lub usługi mogą być opisywane za pomocą nazw o długości do 40 znaków. Opcje te usprawniają zarządzanie szerokim asortymentem, który – pomimo swej liczności – pozostaje, zgodnie z obowiązującymi przepisami, jednoznacznie zdefiniowany.

Ponadto, na uwagę zasługuje też cichy i odporny na intensywne użytkowanie mechanizm drukujący, korzystający z jednej rolki o długości 60 m. Jednej, gdyż podobnie, jak wcześniej opisane modele, Bono E zapisuje kopie paragonów w formie cyfrowej. Dlatego urządzenie maksymalnie upraszcza instalację materiałów eksploatacyjnych, tak, by sprzedawcy nie sprawiła ona najmniejszego kłopotu, zaś klientom – nie zabierała więcej czasu na transakcję, niż jest to konieczne. Do atrakcyjnych rozwiązań w zakresie wydruku należy również możliwość umieszczania graficznego logo firmy na paragonach, wystawiania dokumentów niefiskalnych w negatywie lub konfigurowania wielkości znaków w przypadku tych drugich.

Nie da się ukryć także, że drukarka marki Novitus, za sprawą niedużej, solidnie wykonanej obudowy i eleganckiego designu, świetnie prezentuje się zarówno w bardziej tradycyjnych, jak i tych nowoczesnych wnętrzach. W obu przypadkach zwraca na siebie uwagę i podwyższa prestiż firmy, co skłania klientów do kolejnego kontaktu z punktem handlowym, w którym korzysta się z modelu Bono E.

Czytaj więcej: