Terminale komputerowe Hisense – urządzenia stacjonarne i przenośne
Terminale komputerowe to urządzenia znajdujące zastosowanie w różnego typu działalnościach gospodarczych. Najczęściej kojarzą się ze stanowiskami kasjerskimi (POS), na których są wykorzystywane do zarządzania całym rozwiązaniem sprzedażowym. Oprócz tego, terminale komputerowe wdraża się np. w logistyce, hurtowniach czy placówkach usługowych. Z czego konkretnie wynika tak szerokie zastosowanie takich urządzeń? Dziś odpowiemy na to pytanie, posiłkując się przykładami terminali komputerowych marki Hisense.
Centrum zarządzania systemem dla firmy
Terminale komputerowe nie bez powodu bywają często uznawane za centrum zarządzania systemem dla firmy. Omawiane urządzenia to bowiem nic innego, jak komputery stacjonarne typu all-in-one (z wbudowanymi ekranami, zazwyczaj dotykowymi). I np. w przypadku stanowisk kasjerskich są one wykorzystywane do obsługi oprogramowania sprzedażowego. Ponadto, do terminali komputerowych podłącza się wiele urządzeń, które są wykorzystywane w firmie. Często spotykanym rozwiązaniem jest m.in. komputer POS współpracujący z drukarką fiskalną, wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych oraz terminalem płatniczym.
Jednak zgodnie z tym, o czym wspomnieliśmy we wstępie, nie można ograniczać zastosowania terminali komputerowych wyłącznie do stanowisk kasjerskich. Doskonale widać to na przykładzie urządzeń od Hisense, które oferują różne rozwiązania dla biznesu – rozwiązania zarówno technologiczne, jak i konstrukcyjne. Zapraszamy więc do rzucenia okiem na HK560, HM618 oraz HK950. Naszym zdaniem to najbardziej reprezentatywne modele dla tego producenta.
HK560 – standardowy komputer POS
Już na początku zaznaczmy, że w przypadku tego modelu nie ma co liczyć na innowacyjne rozwiązania. Hisense HK560 to „tradycyjna” konstrukcja oraz podstawowe parametry techniczne. Warto jednak pamiętać, że w przypadku wielu firm taki terminal komputerowy będzie w zupełności wystarczający. HK560 ma w sobie wszystko to, czego można wymagać od urządzenia tej klasy. Komputer POS marki Hisense posiada procesor Intel 2.0 GHz, 4 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 128 GB. Zastosowano w nim również 15-calowy panel dotykowy, który wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), różnorodne interfejsy komunikacyjne oraz uszczelnioną obudowę.
HM618 – tablet i terminal komputerowy w jednym
HM618, dla odmiany 😉, ma już w sobie sporo innowacji. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z urządzeniem 2 w 1. Model HM618 można wykorzystywać nie tylko jako przenośny tablet, ale także, po umieszczeniu w stacji dokującej, jako niewielki, stacjonarny terminal komputerowy. Zmiana trybu pracy urządzenia jest dziecinnie prosta i nie wymaga żadnych dodatkowych czynności. Co jeszcze warto wiedzieć o Hisense HM618? Ten tablet-komputer posiada 10-calowy ekran dotykowy, obsługuje łączność bezprzewodową (Wi-Fi, Bluetooth, GMS) oraz zapewnia długi czas pracy na zasilaniu akumulatorowym (bateria tego modelu ma pojemność aż 9 000 mAh!). Co ciekawe, model HM618 wyposażono też w czytnik kart magnetycznych, aparat oraz głośniki.
HK950 – urządzenie Hisense z aluminiową obudową
Na koniec zostawiliśmy sobie (i Wam, drodzy czytelnicy) coś bardzo wydajnego oraz ultrawytrzymałego. Terminal komputerowy Hisense HK950 posiada mocne podzespoły, w tym dysk SSD (128 GB), 4 GB pamięci operacyjnej (DDR4 2133 MHz) oraz procesor Intel Skylake-U i3-6100U SOC 2.3 GHz. Urządzenie wyróżnia się jednak przede wszystkim zastosowaniem aluminiowej obudowy. Wzmocniona konstrukcja tego modelu jest więc nie tylko odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale także dodatkowo uszczelniona. A to sprawia, że Hisense HK950 jest dobrą propozycją m.in. dla zakładów przemysłowych oraz firm zajmujących się logistyką. W urządzeniu znajdziemy też wiele różnorodnych interfejsów komunikacyjnych, wbudowane głośniki oraz system pasywnego chłodzenia.
Dodatkowe informacje o wszystkich terminalach komputerowych Hisense, które omówiliśmy powyżej, znajdziecie w tym sklepie internetowym.
dość ciekawe te modele Hisense, ciekawe jak inne jeszcze terminale komputerowe wypadłyby w zestawieniu z powyższymi